عرض کنم خدمتتون که به جز امتیاز زبان فارسی بنده 115 امتیاز دارم و با 5 امتیاز زبان فارسی میشود 120 امتیاز ، من خیلی وقت پیش ها نامه زبان فارسی رو گرفته بودم که وقتی به اینجای کار رسیدم زمان از دست ندم ، ولی خوب طبق تحقیقات بنده با یک مدرک فوق دیپلم نمی شود از این5 امتیاز استفاده کردو حداقل لیسانس باید داشته باشیم تا این 5 امتیاز به شخص تعلق بگیره ، من با تعداد بسیار زیادی از وکلای استرالیائی مکاتبه کردم و سوالم رو در این رابطه ازشون پرسیدم و تعداد زیادی گفتند که اگر لیسانس داری می تونی از این امتیاز استفاده کنی و در غیراینصورت این امکان وجود نداره ، حالا تو این چند روز مانده تا آخر هفته هم سعی میکنم دوباره با خود دیاک مکاتبه کنم بلکه جوابم رو بدم (یک سری مکاتبه کردم ولی جواب ندادند!).

شواهد حاکی از این هست که این فوق دیپلم ما فقط بدرد این میخوره که بدمش به سبزی فروش سر کوچه تا باهاش سبزی بسته-بندی کنه و لاغیر!

خلاصه اینکه چون فعلا نمی تونم از اون 5 امتیاز استفاده کنم 2 تا حرکت دیگه انجام دادم ، یکی اینکه درخواست اسپانسرشیپی به ملبون رو دادم که اگه قبول کنند خیلی خوب میشه و اینا . یکی دیگه هم اینکه احتمالا اول هفته بعد و اگه به نتیجه 100درصد برسم که نمی تونم از این 5 امتیاز استفاده کنم دوباره برای آیلتس ثبت نام می کنم ، این بار برای هر اسکیل 7 میخوام تا اگه جواب اسپانسری هم منفی بود با این 7 بتونم پرونده ام رو لاج کنم .

اینم در نظر باید داشته باشم که 7 ماه از امروز بیشتر فرصت ندارم چون قراره جولای 2011 سیستم امتیاز دهی عوض بشه . خلاصه گویا قرار نیست من لاج کنم !

اگه شما در رابطه با دریافت 5 امتیاز زبان فارسی با استفاده از مدرک فوق دیپلم نظری دارید بفرمائید خوشحال میشم :)