اگر قسمت مهاجرت به کشور استرالیا را دارید باید بدانید که یکی از مدارک مورد نیاز اداره مهاجرت استرالیا نتیجه آزمون آیتلس می باشد و لذا شما باید در این آزمون شرکت کنید و نمره حداقل 6 در چهار مهارت Listening , Reading , Writing , Speaking را کسب کنید هر چند در خیلی از موارد شما نیاز به نمره 7 دارید .

در ایران دو مجموعه سازمان سنجش و تهران آیتلس این آزمون ها را برگزار می کنند که هر دو رسمی و معتبر هستند و هزینه شرکت در آزمون 230 هزار تومان می باشد.

ثبت نام در سازمان سنجش به صورت اینترنتی و از طریق وب سایت ielts.sanjesh.org می باشد که کافیست شما برنامه آزمون ها را در شهرهای مختلف برای نوع جنرال ببینید و تاریخی را انتخاب کنید .

از ثبت نام که بگذریم میرسیم به آمادگی برای آزمون آیتلس میرسد ، خوب بنده قصد دارم اطلاعات خود را در زمینه آماده سازی برای آزمون آیلتس در اختیار شما قرار بدهم تا درصورت تمایل بتونید از آنها استفاده کنید.

با توجه به تجربه یک بار شرکت در آزمون IELTS سازمان سنجش (General Training) به شما پیشنهاد میدم کتاب Vocabulary for IELTS انتشارات کمبریج رو که حتما تهیه و بصورت کامل مطالعه نمائید .

تصویر صفحه اول کتاب Vocabulary for IELTS انتشارات کمبریچ
http://ecx.images-amazon.com/images/I/51vsih5KDIL.jpg

این کتاب در ایران هم وجود داره و میتونید به همراه سی-دی اون رو تهیه کنید.

مزایای مطالعه کتاب Cambridge For IELTS چیست ؟
  • این کتاب حاوی مجموعه لغات کامل در رابطه با موضوعات مختلفی هستند که در آزمون آیلتس در رابطه با آنها سوال مطرح می شود . این کتاب را بصورت کامل و جزء به جزء مطالعه نمائید.
  • خیلی از کلمات درون این کتاب پاسخ سوالات دربخش Listening هستند .این کتاب را بصورت کامل و جزء به جزء مطالعه نمائید.
  • نمونه تمرین ها و بخش Test Practice های این کتاب دقیقا به مانند آزمون های IELTS هست . این کتاب را بصورت کامل و جزء به جزء مطالعه نمائید. بنده گواهی می دهم که کیفیت آزمون لیسنینگ دقیقا به مانند همین کتاب هست .
کتاب های خوب دیگری نیز وجود دارند که آنها را هم معرفی خواهم کرد .