چند وقتی هست که شدیدا دارم به این فکر می کنم که از سیدنی کوچ کنم به ملبورن. چند وقت پیش برای یک هفته ای رفتم ملبورن و اطراف شهر رو دیدم. سیدنی و ملبورن مثل سیب و پرتقال میمونن برای من که هر جفتشون رو دوست دارم.

اوایل داشتم به این فکر می کردم که این دو تا رو مقایسه کنم و ببینم کدوم بهتره ولی خب نمی تونم مقایسه کنم اینها رو با هم!  کلا تو شهر با فرهنگ متفاوتی هستن. یک سری چیزها هست که منو خیلی داره اذیت می کنه تو سیدنی.

۱. هزینه زندگی بالاست. من اصلا عادت به اجاره نشینی و از اینجا به اونجا رفتن ندارم. تو ایران در مجموع ۳۰ سال زندگی کلا ۲ تا خونه عوض کردم. تو مغزم نمیره که باید حداقل ۵۰۰هزار دلار پرداخت کنم تا یه آپارتمان اندازه جعبه کفش بخرم! که اصلا از آپارتمان نشینی متنفرم! خونه هم عمرا نتونم بخرم با این قیمت ها! کی داره ۲ میلیون دلار بده بابت خونه؟ 

۲. خسته ام از اینکه زنگ بزنم به ایجنت یک بار و دو بار و ۱۰ بار که فلانی بیا این چیز رو تعمیر کن و .... متنفرم از اینکه با این ایجنت ها صحبت کنم. ماشالله زبون انگلیسی هم که کلا تعطیل. انگلیسی هم مث آدم حرف نمی زنن آخه! 

چند وقت پیش رفتم ملبورن و به فاصله ۳۰ دقیقه ای از شهر میشه یک خونه نوساز ۴ خوابه شیک رو خرید ۶۰۰هزار دلار! تو سیدنی یک خونه با همون شرایط به فاصله یک ساعت و نیم از شهر رو میشه خرید ۹۰۰هزار دلار! خب چرا؟!

سیدنی شلوغه و هر روز شلوغ تر از دیروز میشه! سیدنی یه جوری تهرانه! همه دارن میان توش! شیر تو شیره! من از شلوغی بیزارم و سیدنی خود شلوغیه!


ملبورن خلوت تر از سیدنی بود. آب و هوای شرجی سیدنی رو هم نداره! 

کم دغدغه فکری دارم من اینم بهش اضافه شد!