سلام
دولت استرالیا به افراد مقیم این کشور خدمات پزشکی رایگان ارائه می دهد . این خدمات تحت نام Medicare و با ارائه کارت عضویت در این سازمان ارائه میشه. عضویت برای افرادی که به تنهایی و یا به همراه خانواده به استرالیا مهاجرت کردن رایگان هست .

برای دریافت کارت Medicare  برای خودتان، همسرتان و فرزندان عزیزتان بعد از ورود بعد از اینکه سیم کارت خریدید، محل سکونتون مشخص شد و حساب بانکی باز کردید به یکی از دفاتر Medicare که در همه محله های شهرهای بزرگ و کوچک هستند مراجعه کنید و اونجا به شما فرمی میدن که اونو تکمیل می کنید و کارت ها به آدرس پستی شما ارسال میشه . 

من تو فوروم ها خونده بودم که کارت Medicare به مجرد ها در دو سال اول نمیدن و به بقیه میدن ولی سرویس رایگانی نمیدن که مذخرفه! به همه کارت میدن و به همه هم سرویس رو ارائه میدن. مجرد و متاهل و اینکه چند وقته تو استرالیا هستید مهم نیست اصلا.

شما تو استرالیا برای خیلی کارها نیاز به ارائه کارت شناسائی دارید که از نظر اونها کارت شناسائی یعنی : کارت Medicare ، گواهینامه استرالیایی و یا پاسپورت . با عنایت به اینکه جا به جایی پاسپورت خیلی سخته توصیه میکنم زود کارت رو دریافت کنید.

خیلی از جاها مث اپراتورهای موبایل وقتی میخواید یه سرویسی مث یه تبلت رو بصورت قراردادی و قسطی بخرید باید یه مقدار اعتباری رو داشته باشید، مثلا داشتن کارت Medicare   در این حالت 40 امتیاز داره و اینجوری میتونید راحت از خدمات مختلف استفاده کنید.

باز تکرار میکنم همه مهاجران عزیز فارغ از نوع ویزا و مدت ورود و جنسیت و وضعیت تاهل و تعداد فرزند و ... می تونن این کارت رو به صورت رایگان دریافت کنند . 

شب خوش :)