سلام
امیدوارم حال همتون خوب باشه
یکی از دوستان تو کامنت های وبلاگ درخواست کرده بود که من رزومه و کاور لترم رو براش ایمیل کنم، بهتر دیدم که تو وبلاگ بزارم تا شما بتونید ازش استفاده کنید و لازم نباشه برای تک تک علاقه مندان ایمیل بشه. از طریق لینک های زیر دانلود کنید.

در رابطه با پروسه کار پیدا کردن من حدود 2 ماه هر روز برای شغل های که فکر میکردم با تخصص من سازگار هستن رزومه  و کاور لتر فرستادن. چون من به عنوان برنامه نویس دات نت داشتم دنبال کار میگشتم با تمرکز روی تخصص وب سعی کردم یک رزومه خوب با تخصص های مرتبط آماده کنم و رزومه ام رو برای شرکت ها می فرستادم . در بعضی موارد (از جمله موردی که منتهی به استخدام شد) ، آگهی دهنده یک سری چیزای خاص هم میخواست که من بلد بودم و در رزومه کلی ام نیاورده بودم (چون خیلی مرتبط نبودن با حوزه برنامه نویسی دات نت) و اونها را به صورت مورد به مورد تو رزومه اضافه میکردم . کاور لتر هم یک قالب کلی داشتم و اگه لازم میشد تغییرش میدادم.

در طول مدت کاریابی برای حدود 270 تا فرصت شغلی رزومه ام رو فرستادم تا نهایتا جواب گرفتم. پیشنهاد اینه که روی شرکت هایی که خودشون مستقیم اقدام به استخدام نیرو می کنند (و کار رو به آژانس استخدام نیرو) واگذار نمی کنند حساب ویژه باز کنید. کیسی که منجر به استخدام من شد از همین شرکت ها بود و در چند مورد دیگه هم که من رفتم اینترویو از همین شرکت ها تونستم اینترویو بگیرم تا از آژانس استخدام نیرو.

موفق باشید.