من با خودم فکر کردم که اگه یه شماره تماس با کد سیدنی داشته باشم راحت میتونم از ایران دنبال کار بگردم . یعنی تو رزومه شماره رو میزنم  و هر کی خواست زنگ بزنه زنگ میزنه و اونجا بهش میگم که من ویزای استرالیا دارم و الان خارج استرالیا هستم و اگه میخواهید مصاحبه ای تنظیم کنید لطفا از طریق اسکایپ باشه. اینجوری حداقل در مرحله اول میتونم بفهمم چی کاره هستم  چند نفر زنگ میزنن بگن آقا بلندشو بیا برای مصاحبه حضوری و ...  

پس خیلی راحت میشه اینجوری از داخل ایران شروع به جستجوی کار کرد . حالا سوال اینه که چجوری میشه از داخل ایران یک خط با شماره سیدنی داشت ؟

خب خیلی راحته ! پاسخ اسکایپه ! بله شما می تونید یک شماره ثابت اسکایپ برای خودتون بخرید اونم بصورت ماهانه با یک هزینه کم و اینجوری هرکسی که اون شماره رو بگیره اپ اسکایپ روی سیستم عامل شما یا تلفن همراه شما زنگ میخوره و کسی هم متوجه نمیشه اصلن که این یک شماره مجازی هست . 

خوب بود ؟ من که از فردا که شماره اسکایپ رو خریدم اینجوری دنبال کار میگردم ! دقیقا یک ماه قبل از ورود به استرالیا ! اگه این راه حل زودتر به ذهنم رسیده بود قطعا زودتر این کار رو شروع میکردم ولی خب بهرحال کاچی به از هیچی !

موفق باشید