خب بعد از اینکه مشخص شد که چی قراره بره تو چمدون نوبت جمع آموری و چیدن آنها تو چمدون هست . تو این مطلب میخوام یه راه خوب برای کاهش حجم یک بخشی از وسایل شما یعنی لباس هایتان صحبت کنم .

یه سری کیسه هست تو بازار که از جنس پلاستیک هستن و معروف به کیسه وکیوم یا کیسه لباس . این کیسه ها یک بخشی دارن که از طریق اون میتونید لباساتون رو بزارید تو کیسه  بعدش اون بخش رو که بصورت "زیپ کیپ" هست ببندید . نمی دونم به این جور زیپ ها چی میگن ولی خب به زیپ کیپ معروفن !

بخش مهم قضیه اینه که این کیسه ها روشون یه سوراخی هست که متصل میشه به سر جاروبرقی ! بله بعد از اینکه لباسا رو جمع کردید و کیسه رو کامل بستید از طریق همین سوراخی که در نظر گرفته شده راحت میتونید هوای داخل کیسه رو خالی کنید و یک مرتبه شکه میشید که وای بالای 50درصد حجم اون کیسه کاهش پیدا میکنه بخاطر اینکه همش هوا بود و اینجوری این کیسه ها رو میزارید تو چمدون و راحت حجم بیشتری میتونی بار بزارید داخل چمدون . 

مشکل خود من این بود که بارم هنوز مونده بود و از لحاظ وزنی هم مشکلی نداشتم ولی چمدونم گنجایشش تکمیل شده بود ! با این راه حل حالا راحت می تونم تمام وسایلم رو بزارم داخل چمدون . 

ممکنه سوال کنید که خب با این کار لباس ها چروک میشن ! درسته لباس ها چروک میشن اما یک سری چیزها اصلا مهم نیست ! یعنی کلا چروک نمیشن ! مثل بافت یا حوله و خیلی چیزا که چروک شدنشون مقطعی هست  بقیه موارد رو می تونید اونجا اتو کنید یا کلا از این روش برای اونها استفاده نکتید . 

نکته نهایی اینه که این کار رو بزارید برای روز آخر یعنی تست کنید و مطمئن بشید ولی پک کردن رو بزارید برای روز آخر اینجوری لباس ها کمتر تو این کیسه ها قرار میگیرن و درنتیجه کمتر چروک میشن (مقایسه کنید با اینکه مثلا 15 روز قبل سفر اینکارو بکنید)

خلاصه اینجوری می تونید بار بیشتری رو بزارید داخل چمدون و با خیال راحت که تمام وسایل موردنیازتون رو با خودتون آورده باشید . قیمت این کیسه ها 2500 تومن در سایز 50در60 باید باشه چون من با این قیمت خریدم و در نظر داشته باشید بر اساس سایز چمدون اقدام به خرید این کیسه ها بکنید .

موفق باشید