خب بعد از مدت ها تصمیم گرفتم که یک مطلب حداقل به نظر خودم ارزشمند دیگه تو این وبلاگ منتشر کنم . می خوام رویه ای که خودم در رابطه با آماده سازی خودم برای جذب هر چه سریعتر و بهتر در بازارکار استرالیا در پیش گرفتم رو با شما در میان بزارم  . رویکردم برنامه نویس های دات نت هست ولی خب به نظر من بقیه دوستان هم می توانند از این رویه استفاده کنند . به نظر من نتیجه میگیرن .

قراره ما بر پایه وب سایت www.seek.com.au صحبت کنیم . وب سایت seek.com.au یک سایت کاریابی است ، سایتی که روزانه تعداد زیادی آگهی استخدام مربوط به مناطق مختلف استرالیا توش منتشر میشه.

استفاده از سرویس Job Mail
من خودم یه اکانت اینجا باز کردم و دو تا Job Mail توش درست کردم . Job Mail چیه ؟ Job Mail در واقع درخواست ارسال روزانه فهرست آگهی استخدام های فیلتر شده بر اساس یک سری پارامتری هست که از سوی شما مشخص میشه ، این پارامترها برای من شهر محل فعالیت ، نوع فعالیت ، حوزه ، نوع کار بود . با استفاده از فیلترهائی که ست کردم روزانه دو تا ایمیل میاد برام ، فهرست آگهی های استخدام حوزه برنامه نویسی تحت وب دات نت در سیدنی و همچنین فهرست آگهی های استخدام حوزه برنامه نویسی تحت وب دات نت در ملبورن

حالا چی داریم ما ؟
خب توجه کنید که حالا هر روز برای ما ایمیل  استخدام حرفه مورد نظر ما در شهری که قراره بریم رو داریم . مثلا امروز 19 تا فرصت شغلی مرتبط با توانائی های من در سیدنی بود و 11 تا هم توی ملبورن  .

خب این ایمیلا رو چی کار کنیم ؟
من هر شب این ایمیل ها رو باز می کنم روی عنوان تک تک هر آگهی کلیک می کنم و متن اون آگهی رو میخونم . باعث میشه بدونم بصورت کلی تو اون کشور با چه تکنولوژی در حوزه برنامه نویسی تحت وب دات نت فعالیت می کنند و یه جورائی می تونم دانش خودم رو با نیاز بازار اونجا همخوان کنم . مثلا الان می دونم که ASP.net MVC خیلی بورسه و مخصوصا ASP.net MVC3 خیلی نکته مهمیه ، اینکه jQuery بلد بودن خیلی مهمه ، HTML 5 , CSS3 بلد بودن میتونه برگ برنده باشه و رزومه شما توجه بیشتری بهش بشه و اینکه دیگه چه چیزائی نیازه

چه چوری به این استرالیایی ها ثابت کنیم که ما کارمون درسته ؟
خیلی ساده است پاسخ . با کار عملی . تو خیلی از آگهی ها می خونم که نوشته اگه پروژه عملی دارید اعلام کنید . پس بهتره ما هم اگه ادعا می کنیم که مثلا ASP.net MVC + SQL Server 2008 Development + CSS3 + HTML5 + C# + OOP رو بلدیم این رو در قالب یک پروژه اینترنتی اجرا کنیم . پس سعی کنید پروژه هائی که انجام میدید با تکنولوژی های روز مورد نیاز آنها باشه ، یه جوری ثابت کنید که این پروژه ها کار شماست (تو سورس صفحه اسم و ایمیل شما باشه) و اینجوری میشه ثابت کرد که ما کار عملی بسیار انجام دادیم و صرفا تئوری یک چیزی رو بلند نیستیم :)

سعی می کنم بیشتر در رابطه با روش های اعلام توانائی های فنی با شما صحبت کنم :)